WYZWANIE
Pierwszy zespół działający w obszarze „kryzys dobrostanu” pracował nad wyzwanianiem sygnalizowanymi przez Fabrykę Aktywności Miejskich w Łodzi. W tym przypadku przedmiotem zainteresowania było obserwowane przez pracowników Fabryki Aktywności Miejskich wycofywanie się seniorów z życia społecznego, w tym rezygnacja z korzystania z usług socjalnych, opieki zdrowotnej czy oferty kulturalnej. Jedną z istotnych przyczyn tego zjawiska są narastające problemy poznawcze oraz trudności z pamięcią.
ZESPÓŁ
Artystki/rezydentki:
Patrycja Babicka
Dramaturżka i dramatopisarka. Absolwentka m.in. polonistyki, teatrologii i dramaturgii. Specjalistka od tekstów i montażu treści w spektaklach muzycznych, choreograficznych i performatywnych; autorka scenariuszy wielu słuchowisk. Od 2019 roku współtworzy warszawskie Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Teatralnych “Sztuka Nowa”.
Justyna Kowalska
Reżyserka teatralna, scenarzystka, artystka sztuk performatywnych i wizualnych. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (aktualnie AST) w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracowała z Fundacją Centrala 71, teatrami krakowskimi (Teatr Ludowy, Łaźnia Nowa, Scenasupernova) oraz Teatrem im. Witkacego w Zakopanem.
Marta Konfederak-Paczuska
Arteterapeutka, trenerka języka ruchu w ujęciu LBMS oraz rozwojowe aspekty Terapii Tańcem i Ruchem. Absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Kamienica 56 w świetlicy dla osób 60+ z deficytami neuropoznawczymi. Organizatorka interdyscyplinarnych warsztatów choreoterapeutycznych.
Karolina Górecka
Absolwentka łódzkiej Filmówki i krakowskiej Szkoły Teatralnej. Obecnie jej praca skupia się wokół terapeutyczno rozwojowej pracy z ciałem i emocjami. Inicjatorka i współorganizatorka Festiwalu PraWeda.
Sylwia Wachowska
twórcy metody i facylitatorzy warsztatów:
dr Tomasz Ciesielski, dr Błażej Filanowski
ekspertka zaangażowana w pracę zespołu:
konsultacje eksperckie:
dr n. med. Robert Błaszczak (Geriatra),
Radosław Zarębski (DPS „Pogodna jesień”)
Ekspertki ze strony partnera (Fabryki Aktywności Miejskich UMŁ)
Celina Maciejewska
Rzecznika ds. Seniorów w Urzędzie Miasta Łodzi, współzałożycielka Fundacji Subvenio oraz Telefonu Życzliwości. Z pasją angażuje się w edukację seniorów, będąc promotorką idei uczenia się przez całe życie. Jako społeczniczka i wolontariuszka wspiera liczne inicjatywy senioralne i międzypokoleniowe, koncentrując się na ich rozwoju od fazy pomysłu aż po realizację. W urzędzie miasta Łodzi realizuje projekty mające na celu integrację, edukację i aktywizację seniorów, z przekonaniem, że osoby dojrzałe posiadają ogromny potencjał, który nie zawsze jest w pełni wykorzystany. Inicjatorka projektów które maja na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek. Pasjonatka nowych technologii, rolniczka, psycholog i psychogeriatra, nieustannie pracuje nad poprawą jakości życia osób dojrzałych.
Karolina Pawlik
PREZENTACJE
Zapraszamy na prezentację koncepcji „Srebrne Poranki”.
To nowy format wspierający samoorganizację i samopomoc łódzkich seniorów, oparty na dobrych praktykach networkingu, znanych z obszaru biznesu czy kultury.
Czas: 25.11.2024 r. (poniedziałek), g. 16.00.
Miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
ul. Zachodnia 54/56, 90-403 Łódź (sala balkonowa).
Wstęp wolny.
BAZA DANYCH
Baza danych / dokumentów po rezydencji w module Kryzys Dobrostanu
Pliki do pobrania:
Strategia prowadzenia warsztatów i facylitacji projektów badawczo-artystycznych
Raport po rezydencji Kryzys Dobrostanu
***